Stanisław Mazuś to twórca nie tylko niezwykłych obrazów i grafik. W latach 1970–1975 pracował w Tyskich Zakładach Gastronomicznych, gdzie zajmował się m. in. wystrojem wnętrz, np. Herbaciarni Gruzińskiej znajdującej się przy ówczesnym placu Bolesława Bieruta (obecnie plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) działającej od 1972 roku.

„Tyszanie pamiętają umieszczoną na jednej ze ścian dużą panoramę Tbilisi (stolica Gruzji), kelnerki ubrane w stroje gruzińskie oraz szeroki wybór herbat: herbatę gruzińską podawaną z miseczką bakalii (migdały, rodzynki, suszone śliwki), herbatę z mlekiem albo po rosyjsku z rumem, konfiturami i cytryną.”
„Jak budowano Nowe Tychy. Materiały VI Tyskiego Sympozjum Historycznego” [w:] „Tyskie Zeszyty Historyczne”, Tychy 2011, s. 28–29.

Zainspirowani prezentowaną na wystawie „Stanisław Mazuś. Mniej znany” ponaddwumetrową panoramą stolicy Gruzji – Tbilisi, dekorującą przestrzeń Herbaciarni Gruzińskiej, pragniemy zaprosić do wspólnego wspominania i zachwycania się na nowo herbacianymi smakami. Spróbujemy na chwilę przenieść się do lat 70. XX wieku i wraz z gościnią spotkania, Agatą Zaskórską, odtworzyć dawne mieszanki oraz stworzyć nowe napary, które uczestnicy i uczestniczki zabiorą do domów. Zapraszamy tych, co dzielą wspomnienia z tym miejscem oraz tych, co znają je tylko ze słyszenia – będzie to czas wzajemnego wsłuchiwania się w opowieści i anegdoty z „Gruzińskiej”.

Warsztaty rozpoczniemy od wspólnego zwiedzenia wystawy czasowej „Stanisław Mazuś. Mniej znany”.

WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU ZNAJDZIESZ TUTAJ NA STRONIE MIEJSKIEGO MUZEUM W TYCHACH.

Serdecznie zapraszam na wydarzenie 🙂

Kategorie: Bez kategorii