Kolejny weekend w terenie 🙂
W sobotę 7 sierpnia odbył się spacer edukacyjny na terenie Parku Raczyńskich w Złotym Potoku. Bardzo dziękuję uczestniczkom za obecność! Rozpoznałyśmy sporo roślin jadalnych i leczniczych, których do tej pory nie udało nam się zobaczyć na poprzednich spotkaniach. Ze zdjęciami „kruchutko”: rozładował mi się telefon w trakcie spaceru ?

Poniżej zdjęcia Dziada: jest to dąb szypułkowy, Pomnik Przyrody, znajdujący się na terenie Parku Pałacowego Raczyńskich w Złotym Potoku. Oszacowano, że ma już ponad 600 lat. Sam park jest stosunkowo młody, utrzymany w ryzach romantyzmu, projektu F. Szaniora. Szanior odpowiada m.in. za obecny kształt parków im. Staszica i 3-go maja: tzw. Kompleksu Parku Jasnogórskiego.


W niedzielę 8 sierpnia jak co drugą niedzielę miesiąca przeprowadziłam spacer i mini-warsztaty w Wierzbowym Uroczysku w Załężu koło Koniecpola. Po 3 godzinnym wyjściu w teren w okolice rzeki Pilicy, opowiedziałam uczestnikom o tworzeniu wyciągów olejowych jak i wykonaliśmy je na miejscu. Dziękuję za udział w spotkaniu i do zobaczenia za miesiąc! 🙂Kategorie: Bez kategorii