Pracownia Fitoterapii zajmuje się edukacją i szkoleniami z zakresu zielarstwa

O mnie

Witam Cię w Pracowni Fitoterapii. Nazywam się Agata Zaskórska. Jestem zielarką, fitoterapeutką i edukatorką naturalną. Zielarstwem, przetwórstwem i wiedzą o ziołach zajmuję się już od ponad 10 lat. Wiedzę i praktykę zdobyłam m.in.  w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Natural Physician Aurela Daktera (UK), Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju, Destylarni Olejków Eterycznych w Wodzisławiu Śląskim. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.

Prowadzę swoją Pracownię Fitoterapii, tworząc wiele roślinnych receptur, sezonowo organizuję grupowe warsztaty praktyczne, wykłady i spacery edukacyjne z zakresu roślin, grzybów i porostów leczniczych i jadalnych. Jestem szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim i pozyskiwaniu z roślin tego co najcenniejsze. Zielarstwo jest ścieżką życia, kontemplacją ale i sztuką rzemiosła:  tak ją odczuwam. Duży potencjał w terapii i funkcji widzę w zastosowaniu baniek ogniowych i esencji z roślin. Staram się coraz częściej pokazywać Wam możliwości wszystkich poznanych przeze mnie metod, często łącząc je bezpośrednio w pracy. Dodatkowo poprzez działania twórcze, uprzyjemniam czas sobie oraz bliskim poprzez ziołowe rękodzieło i rysunek. Wszystko chętnie opieram na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuję do przyrody, życia i kolorów. Uważności i Wdzięczności. Prywatnie jestem praktykiem metody oddechowej rebirthing (RB).

Jak mogę Ci pomóc?

Jako zielarka stale doskonalę wiedzę i umiejętności dotyczące właściwości leczniczych roślin i leków roślinnych. Biorę udział w wykładach, szkoleniach i konferencjach.  Staram się łączyć wszystkie poznane przeze mnie elementy sfery naukowej z Intuicją. Regularnie uczestniczę również w kursach tematycznych, nieustannie poszerzając swoją wiedzę i pasję (kwiatoterapia/ esencje dr Bacha, aromaterapia kliniczna, ziołolecznictwo, zielarstwo, fitotronika, rzemieślnicze metody przetwórstwa).

W kwestii moich profesji chętnie pomogę Ci w zrozumieniu działania roślin leczniczych. Wytłumaczę Ci działanie tych metod tak, abyś mógł we własnym zakresie użyć ich w codziennym życiu. Specjalizuję się nie tylko w zielarstwie, czyli pozyskiwaniu, przetwarzaniu i metodach przechowywania roślin, ale i poprzez praktykę znam dostępne na rynku wyroby zielarskie, kosmetyczne, leki roślinne oraz suplementy diety.

foto: Monika Czerwińska – Wieczorek