Pracownia Fitoterapii zajmuje się edukacją i szkoleniami z zakresu zielarstwa

O mnie

Moje życie wśród roślin trwa już od młodzieńczych lat. Jako dorosła kobieta postanowiłam dalej podążać tymi ścieżkami: ścieżką roślin, żywic i minerałów. Tego, co daje nam Matka Ziemia. Witam Cię w mojej Pracowni Fitoterapii.

Nazywam się Agata Zaskórska, mieszkam w Częstochowie. Jestem zielarką, fitoterapeutką i edukatorką.  Samym zielarstwem, przetwórstwem i wiedzą o ziołach zajmuję się już od ponad 10 lat. Swoją wiedzę i praktykę zdobyłam m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju, Destylarni Olejków Eterycznych w Wodzisławiu Śląskim. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.

Prywatnie mama Ziemowita. Prowadzę praktykę zielarską w Pracowni Fitoterapii, tworząc wiele fitoreceptur, sezonowo organizuję warsztaty praktyczne, wykłady i spacery edukacyjne z zakresu roślin leczniczych i jadalnych. Jestem szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim i pozyskiwaniu z roślin tego co najcenniejsze. Zielarstwo jest sztuką rzemiosła i tak ją odczuwam. Z roślinami pracuję intuicyjnie. Duży potencjał w terapii i funkcji widzę w zastosowaniu baniek ogniowych (których jestem wielkim zwolennikiem). Staram się coraz częściej pomagać Wam dzięki możliwościom wszystkich poznanych przeze mnie metod, często łącząc je bezpośrednio w pracy. Dodatkowo interesuję się historią regionu częstochowskiego i Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Przy każdych możliwych spotkaniach w terenie staram się opowiadać Wam o bogactwie miejsca z którego pochodzę. Dodatkowo poprzez działania twórcze, uprzyjemniam czas sobie oraz bliskim poprzez arteterapie: począwszy od rękodzieła po rysunek i malarstwo. Wszystko chętnie opieram na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuję do przyrody, życia i kolorów. Uważności i Wdzięczności.

Jak mogę Ci pomóc?

Jako zielarka stale doskonalę wiedzę i umiejętności dotyczące właściwości leczniczych roślin i leków roślinnych. Biorę udział w wykładach, szkoleniach i konferencjach.  Staram się łączyć wszystkie te elementy pracy naukowej i intuicyjnej, by pomagać każdemu, kto tego potrzebuje. Regularnie uczestniczę również w kursach tematycznych, nieustannie poszerzając swoją wiedzę i pasję (esencje dr Bacha, aromaterapia kliniczna, ziołolecznictwo, zielarstwo, rzemieślnicze metody pozyskiwania surowca).

W kwestii moich profesji chętnie pomogę Ci w zrozumieniu działania roślin leczniczych. Wytłumaczę Ci działanie tych metod tak, abyś mógł we własnym zakresie użyć ich w codziennym życiu. Specjalizuję się nie tylko w zielarstwie, czyli pozyskiwaniu, przetwarzaniu i metodach przechowywania roślin, ale i poprzez praktykę znam dostępne na rynku wyroby zielarskie, kosmetyczne, leki roślinne oraz suplementy diety.