Pracownia Nimrodel łączy fitoterapię i litoterapię w jedną całość. Poprzez doświadczenie i zdobytą wiedzę łączę ich elementy, wykorzystując do maksimum ich efekty w działaniach edukacyjno-terapeutycznych.

O mnie

Moje życie wśród ziół i kamieni kreuję już od młodzieńczych lat. Jako dorosła kobieta postanowiłam mój cel w tej materii zrealizować i podążyć drogą pomocy innym właśnie w ten sposób: dzięki ziołom, szlachetnym minerałom i kolorom.

Nazywam się Agata Zaskórska, mieszkam w Częstochowie. Jestem dyplomowanym zielarzem i fitoterapeutą. W dorobku mam również ukończenie kursów z litoterapii i ziołolecznictwa III stopnia. Kształcę się w tych materiach już od 2012 roku. Od 4 lat jestem praktykiem ziołoleczniczym i litoterapeutycznym. Swoją wiedzę i praktykę zdobyłam m.in. w Akademii terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, GWSP w Chorzowie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach i Centrum Naturoterapii „ATYDE” w Kudowie Zdroju. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.

Mama Ziemowita 🙂 Większość czasu spędzam w domowym zaciszu. Nadal prowadzę praktykę fitoterapeutyczną, tworząc receptury oraz doskonaląc i pielegnując swoją wiedzę zielarską. Dodatkowo poświęcam się hodowli roślin i działaniom twórczym, uprzyjemniając czas sobie oraz bliskim poprzez arteterapię: począwszy od rękodzieła po rysunek i malarstwo. Wszystko chętnie opieram na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuję do przyrody, życia i kolorów.

 

Jak mogę Ci pomóc?

Jako zielarz-fitoterapeuta stale doskonalę wiedzę i umiejętności dotyczące właściwości leczniczych roślin i leków roślinnych. Biorę udział w wykładach, szkoleniach i konferencjach. Mój zawód należy do dziedziny medycyny niekonwencjonanej, natomiast zajmuję się ściśle tylko ziołolecznictwem i litoterapią. Staram się łączyć wszystkie te elementy, by pomagać każdemu, kto tego potrzebuje.

W kwestii moich profesji chętnie pomogę Ci we wzmocnieniu i stabilizacji wewnętrznych sił Twojego organizmu. W doradztwie wykorzystuję również wiedzę z dziedziny mocy kamieni szlachetnych: wytłumaczę Ci działanie tych metod tak, abyś mógł we własnym zakresie wykorzystywać je w codziennym życiu. Specjalizuję się nie tylko w pozyskiwaniu, przetwórstwie i metodach przechowywania roślin, ale i poprzez praktykę znam dostępne na rynku wyroby zielarskie, kosmetyczne, leki roślinne oraz suplementy diety. Doradzę w ich doborze pod kątem jakości. Pomogę Ci również w dołączeniu do diety ziół, które odbudują i wzmocnią Twój organizm.

W terapeutycznym zastosowaniu surowców zielarskich, przede wszystkim specjalizuję się w fitoterapii schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. Mam również doświadczenie teoretyczne i praktyczne w:

-chorobach kobiecych,

-położnictwie,

-problemach z laktacją,

-schorzeniach tarczycy,

-schorzeniach układu moczowego i nerek,

-andropauzie,

-chorobach skóry,

 

fot. Ela Bednarek