Pracownia Nimrodel łączy fitoterapię i litoterapię w jedną całość. Poprzez doświadczenie i zdobytą wiedzę łączę ich elementy, wykorzystując do maksimum ich efekty w działaniach edukacyjno-terapeutycznych.

O mnie

Moje życie wśród ziół kreuję już od młodzieńczych lat. Z pierwszymi zbiorami roślin czy książkami o tej tematyce miałam styczność dzięki babciom. Jako dorosła kobieta postanowiłam mój cel w tej materii zrealizować i podążyć drogą pomocy innym właśnie w ten sposób: dzięki ziołom, szlachetnym minerałom i kolorom.

Nazywam się Agata Zaskórska, mieszkam w Częstochowie. Jestem dyplomowanym zielarzem i fitoterapeutą. W dorobku mam również ukończenie kursów z litoterapii i ziołolecznictwa III stopnia. Bezustannie kształcę się w tych materiach już od 2012 roku. Od 3 lat jestem praktykiem ziołoleczniczym i litoterapeutycznym. Swoją wiedzę i praktykę zdobyłam m.in. w Akademii terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, GWSP w Chorzowie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach i Centrum Naturoterapii „ATYDE” w Kudowie Zdroju.

Obecnie od 23 stycznia jestem świeżo upieczoną mamą Ziemowita 🙂 Większość tego czasu spędzam w domowym zaciszu pielęgnując synka, w wolnych chwilach nadal szperając w stertach leczniczych ksiąg i artykułów. Dodatkowo poświęcam się hodowli roślin i działaniom twórczym, uprzyjemniając czas sobie oraz bliskim poprzez arteterapię: począwszy od rękodzieła po rysunek i malarstwo. Wszystko chętnie opieram na starych botanicznych rysunkach i księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach i przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuję do kolorów, życia i przyrody.

 

Jak mogę Ci pomóc?

Jako zielarz-fitoterapeuta stale doskonalę wiedzę i umiejętności dotyczące właściwości leczniczych roślin i leków roślinnych. Biorę udział w wykładach, szkoleniach i konferencjach. Mój zawód należy do dziedziny medycyny niekonwencjonanej, zajmuję się ściśle ziołolecznictwem i litoterapią. Staram się łączyć wszystkie elementy magii ziemi, by pomagać każdemu, kto tego potrzebuje.

W kwestii moich profesji chętnie pomogę Ci we wzmocnieniu i stabilizacji wewnętrznych sił Twojego organizmu. W doradztwie wykorzystuję również wiedzę z dziedziny mocy kamieni szlachetnych: wytłumaczę Ci działanie tych metod tak, abyś mógł we własnym zakresie wykorzystywać je w codziennym życiu. Specjalizuję się nie tylko w pozyskiwaniu, przetwórstwie i metodach przechowywania roślin, ale i poprzez praktykę znam dostępne na rynku wyroby zielarskie, kosmetyczne, leki roślinne oraz suplementy diety. Doradzę w ich doborze pod kątem jakości. Pomogę Ci również w dołączeniu do diety ziół, które odbudują i wzmocnią Twój organizm.

W terapeutycznym zastosowaniu surowców zielarskich, przede wszystkim specjalizuję się w fitoterapii schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. Mam również doświadczenie teoretyczne i praktyczne w ziołolecznictwie i litoterapii:

-chorób ginekologicznych

-w położnictwie,

-schorzeń tarczycy,

-chorób immunologicznych organizmu,

-schorzeń układu moczowego i nerek,

-w andropauzie,

-schorzeń skóry,

-zaburzeń metabolicznych.